Vēstures pētniekiem


Salas novada teritorija pirmo reizi rakstos pieminēta 13.gs. Indriķa hronikā. Ņemot vērā, ka novads ticis apdzīvots jau no seniem laikiem, te ir apskatāmas nozīmīgas vēstures liecības. Salas pagasta Biržos slejas Biržu luterāņu baznīcas tornis, kurš pārdzīvojis divus pasaules karus, un turpat iespējams uzkāpt arī Biržu baznīcas skatu tornī no kura paveras skats uz gleznaino apkārtni.

Tuvējā, Sēlpils pagastā atrodas Sēlpils pilskalns ar viduslaiku pils drupām, tieši šajā pilskalnā iegūtas Latvijā vissenākās liecības par cilvēku. Šobrīd lielākā daļa pilsdrupu atrodas zem ūdens, virs tā slejas pilsdrupu augstākā daļa, kurām klāt var piekļūt ar laivu.
Sēlpils pagastā atrodas Krustalīča klintis – Latvijā garākās vienlaidu klintis (aptuveni 2,5 km garas). Parasti virs Pļaviņu HES ūdeņiem redzami tikai daži metri dolomīta slāņu, kuri turpinās vēl dziļi Daugavas dzīlēs.
No Salas novada nākušas daudzas izcilas un ievērojamas personības, kuras atstājušas pēdas Latvijas kultūrā un vēsturē, piemēram, Dzejnieks A.Līventāls, mācītājs J.Lundbergs, profesors Pēteris Rizga, u.c. Par šiem un citiem cilvēkiem Salas novada iedzīvotāji nav aizmirsuši, un, lai godinātu viņu piemiņu, ir izveidojuši piemiņas vietas, kuras, protams, ir apskatāmas interesentiem.
Papildus informācija par apskates objektiem Salas novadā.

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide